https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/269?view=hodowca
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/21?view=hodowca
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/13?view=hodowca
Szcegóły poniżej
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/39?view=hodowca
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/45?view=hodowca
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/57?view=hodowca
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/34?view=hodowca
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/54?view=hodowca
Podczas części referatowej konferencji został przedstawiony rys historyczny i potencjał rasy puławskiej w kontekście Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD) oraz działalności MOL. Wśród zaproszonych prelegentów on line obecni byli przedstawiciele włoskich i francuskich organizacji działających w sektorze hodowli i produkcji wieprzowiny. Na przykładzie swoich państw wskazali jak ważne znaczenie w drodze do sukcesu promocji produktów wieprzowych od ras zachowawczych ma współpraca hodowców, instytutów, stowarzyszeń branżowych oraz rządu. W czasie wystąpień podkreślono wyjątkowość świń rasy puławskiej oraz mięsa i wyrobów wędliniarskich z „puławiaka” ze względu na ich walory kulinarne oraz prozdrowotne. Zwrócono również uwagę na możliwości wykorzystania wyróżników, które podkreślają jakość i pochodzenie oferowanych produktów, np. Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne, Gwarantowana Tradycyjna Specjalność oraz Jakość Tradycja w budowaniu marki produktu. Podczas konferencji pomysł na biznes oparty na hodowli świń rasy puławskiej przedstawili hodowcy Państwo Dorota i Piotr Kosowscy z Sobolewa, którzy utrzymują świnie tej rasy i produkują wyroby w ramach RHD.
Wydarzenie to miało na celu zachęcenie hodowców do podejmowania wyzwań w zakresie rozwoju RHD w indywidualnych gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną oraz do rozszerzenia działalności w dziedzinie przetwórstwa z uwzględnieniem wyróżników systemów jakości. Takie działania mogą pomóc w eliminowaniu pośredników i skróceniu łańcucha dostaw, w wyniku czego zwiększy się zysk hodowcy oraz utworzy się relacja między hodowcą, o a klientem lokalnym.
W takcie konferencji oraz po części oficjalnej goście mogli spróbować rozmaitości z mięsa świń rasy puławskiej pochodzącej z hodowli w Chodeczku.
https://hodowcy.polsus.pl/index.php/component/polsus/10?view=hodowca
Agro-Wronie Sp. z o.o.
Prowadzimy duże rodzinne gospodarstwo rolne. Specjalizujemy się w zarodowej hodowli trzody chlewnej na bazie loch rasy duroc i pietrain. Rodzaj produkcji – knurki i loszki.
Od wielu lat zwierzęta z naszej hodowli zdobywają na wystawach zwierząt hodowlanych czempionaty, wiceczempionaty, medale i wyróżnienia.
Utrzymujemy również wysoki standard zdrowotny w chlewni. Stosowny certyfikat zdrowotny PZHiPTCh „POLSUS” posiadamy od 2004 roku. Wybór zwierząt i załadunek odbywa się z przestrzeganiem zasad higieny i bioasekuracji.
Praca hodowlana, nadzór hodowlany, dokumentację, selekcję, kwalifikację materiału hodowlanego prowadzą pracownicy filii PZHiPTCh „POLSUS” w Bydgoszczy.
Bienvenido a 3tres3
Conecta, comparte y relaciónate con la mayor comunidad de profesionales del sector porcino.
¡Ya somos 153268 Usuarios!
Regístrate¿Ya eres miembro?