CIRBLOC® MHyo już dostępny
„Bo do tanga trzeba dwojga”
CIRBLOC® MHyo już dostępny
W dniach 18-19 marca 2025 roku Sopot stał się miejscem niezwykłej konferencji, skierowanej do lekarzy weterynarii - specjalistów chorób trzody chlewnej. W wydarzeniu wzięło udział około 150 uczestników,
w tym uznani eksperci z Polski i zagranicy. Spotkanie było ściśle związane z wprowadzeniem na polski rynek innowacyjnego produktu firmy Ceva - CIRBLOC® MHyo.
Pierwszy dzień konferencji został poświęcony wykładom, które prowadziły wybitne osobistości z branży nie tylko weterynaryjnej, ale również związanej z chowem i hodowlą, dobrostanem jak i rynkiem trzody chlewnej. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji specjalistów z różnych dziedzin. Osler Desouzart (OD Consulting, Brazylia) omówił aktualną sytuację oraz przewidywane zmiany na rynku wieprzowiny, co stanowiło doskonały kontekst dla dalszych dyskusji. Karsten Toft Rasmussen (Vilofoss, Dania) skupił się na optymalizacji żywienia loch, pod kątem wpływu na wydajność i strategie odsadzania.
Kolejno głos zabrały inne znane w środowisku postacie, takie jak prof. Małgorzata Pomorska-Mól (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), która przedstawiła temat wirusa grypy świń jako czynnika pierwotnego zakażeń mieszanych. Dr Marian Porowski (Animal Pobiedziska) podzielił się praktycznymi doświadczeniami w zarządzaniu stadami dotkniętymi wirusem grypy klasycznej i/lub pandemicznej. Enric Marco (Marcovetgrup, Hiszpania) omówił temat zakażeń mieszanych PCV 2 oraz A.pleuropmeumoniae, z kolei prof. Dominiek Maes (Uniwersytet w Gandawie) poruszył aktualne praktyczne aspekty związane z infekcją M. Hyo.
Interesującym punktem programu była prezentacja dr Joaquima Segales (CReSa, Barcelona), który przedstawił najnowsze doniesienia odnośnie kontroli zakażeń PCV2. Roman Krejci (CEVA Animal Health) zaprezentował nową szczepionkę CIRBLOC® MHyo, co było istotnym punktem programu, biorąc pod uwagę wprowadzenie tego produktu na polski rynek. Na koniec Jan Strzelecki (Związek Polskie Mięso) zamknął spotkanie omawiając trendy i perspektywy na polskim rynku wieprzowiny, co stanowiło doskonałe domknięcie rozważań i dyskusji.
Dzień zakończono panelem dyskusyjnym moderowanym przez prof. Zygmunta Pejsaka, w którym wzięli udział wszyscy prelegenci, co sprzyjało wymianie doświadczeń i wiedzy.
Wieczorem odbył się bankiet pod hasłem „Bo do tanga trzeba dwojga”, który uświetniły pokazy taneczne profesjonalnych tancerzy, symbolizujące ideę współpracy i synergii, podobnie jak dwa składniki szczepionki CIRBLOC® MHyo.
Drugi dzień konferencji był poświęcony warsztatom, które odbyły się w czterech panelach tematycznych. Dzięki kameralnym grupom uczestnicy mieli okazję do dyskusji i wymiany doświadczeń, zarówno z prelegentami, jak i współuczestnikami danego panelu. Karsten Toft Rasmussen omówił, jak wydłużyć produkcyjność loch poprzez odpowiednie żywienie, a prof. Joaquim Segales zaprezentował kompleksowe podejście do diagnostyki chorób układu oddechowego. Wiktor Antuszewicz zajął się kwestiami wentylacji i zarządzania środowiskiem ferm w różnych porach roku, natomiast Enric Marco podkreślił znaczenie immunizacji loch i loszek przeciwko wirusowi PCV.
Konferencja stanowiła nie tylko platformę do zdobywania wiedzy na temat chorób i leczenia i profilaktyki, ale także podkreśliła znaczenie dobrostanu zwierząt oraz aktualnych trendów na rynku trzody chlewnej. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów w branży, co z pewnością wpłynie na dalszy jej rozwój w Polsce.
Contact:
#(web_contacta_formulario)